Obecnie w Let’s Rock prowadzone są zajęcia z tańca swingowego Lindy Hop który rozwijał się w lat 20’-40’ w Stanach Zjednoczonych.

Aktualnie prowadzimy zajęcia na trzech poziomach tanecznych początkujący, średnio-zaawansowani oraz zaawansowani. Co drugi miesiąc organizujemy warsztaty doszkalające w których uczestniczą nasi kursanci oraz pary z innych miast między innymi Katowic, Łodzi, Warszawy i Krakowa. Warsztaty te prowadzą instruktorzy tańców swingowych z całej Polski.

Nasze środowisko prężnie rozwija się głównie dzięki dużej ilości eventów które organizujemy, a są to między innymi:warsztaty doszkalające z Lindy Hop, cykliczne obozy szkoleniowe o nazwie Lindy Level Up, imprezy plenerowe promujące nasze środowisko - Potańcówki Swingowe w lokalach i Swing na Fontannie które w okresie letnim (od maja do września) odbywają się co drugi piątek oraz największe święto swingu w Zawierciu połączone z koncertami i pokazami które zarówno promuje nasze środowisko jak i jest okazją do spotkań ludzi kochających tę epokę ze wszystkich roztańczonych miast Polski o nazwie Swingowe Rozpoczęcie Lata.

Oprócz wyżej wymienionych imprez, nasza para instruktorska jest zapraszana do innych miast w celu prowadzenia warsztatów głównie z akrobatyki w czym się specjalizują.

Lets’ Rock powstał w 2014 roku nie tylko z chęci uczenia tańca ale również aby dać ludziom w naszym małym mieście powód do wyjścia z domu, poznania kogoś nowego, odprężenia się i odcięcia od życia codziennego oraz problemów, a także posłuchania wspaniałej inspirującej muzyki. Obecnie na regularne zajęcia uczęszcza około 50 osób w bardzo różnym wieku. Zarówno osoby pełnoletnie ale również w dużej ilości Ci którzy swoją osiemnastkę obchodzą już po raz kolejny, ponieważ Lindy Hop to taniec który łączy ludzi w każdym wieku!

Naszym celem jest upowszechnianie zarówno Jazzu Klasycznego do którego tańczony jest Lindy Hop jak i tańca samego w sobie. Chcemy aby nasze małe miasto rozkochało się w Lindy Hopie i kulturze Złotej Ery Swingu podobnie jak my. Mamy bardzo dużo pomysłów oraz zapału aby ten cel osiągnąć, a grupa naszych odbiorców ciągle poszerza się o nowe punkty na mapie Polski i nie tylko.Swoją przygodę z tańcem rozpoczęliśmy w 2007 roku na kursie tańca towarzyskiego dla początkujących. Nic nie zapowiadało, że taniec stanie się naszą pasją i będzie nam towarzyszyć przez kolejne lata. Wkrótce zaczęliśmy się uczyć Rock & Rolla, który stał się dla nas sposobem na wypełnienie każdej wolnej chwili. Oboje ukończyliśmy AWF na wydziałach wychowanie fizyczne i fizjoterapia co dało nam sprawność fizyczną oraz wiedzę pozwalającą w prawidłowy sposób wykonywać akrobacje które są nieodłącznym elementem Rock & Rolla. Po pewnym czasie zapragnęliśmy wziąć udział w zawodach i sprawdzić swoje umiejętności na parkiecie. Kolejne lata naszej przygody z Rock & Roll-em były wypełnione nauką tego tańca, udziałem w zawodach o zasięgu ogólnopolskim oraz pokazami. Wzięliśmy również udział w pierwszej edycji programu „Got to Dance” emitowanego przez telewizję Polsat gdzie dostaliśmy się do setki uczestników wybranych z całego kraju.

Z upływem lat zaczęliśmy szukać źródła tańców swingowych do którego należy między innymi Rock & Roll i tak zainteresowaliśmy się tańcem Lindy Hop. Obecnie cały czas szkolimy się jeżdżąc na warsztaty z Lindy Hop zarówno w Polsce jak i za granicą oraz współpracujemy z instruktorami z innych miast. Pragniemy rozpowszechnić tańce swingowe, a w szczególności Lindy Hop toteż organizujemy warsztaty, szkolenia wyjazdowe, potańcówki swingowe oraz prowadzimy zajęcia i warsztaty dzieląc się Naszą wiedzą oraz zarażając pozytywną energią.

Serdecznie zapraszamy aby wspólnie z Let’s Rock odkrywać zachwycający świat tańców swingowych który jest wspaniałym sposobem na poznanie ciekawych ludzi oraz doskonałą formą spędzania wolnego czasu.


W ramach naszej działaności mamy przyjemność współpracować z:
- Miejskim Ośrodkiem Kultury w Zawierciu
- Klubo Kawiarnia Tucan
- ...
Potańcówka u Stacha - Before Party 14.06.2019
Zapraszamy na potańcówkę rozpoczynającą Swingowe Rozpoczęcie Lata! Jazz tradycyjny, fascynujący ludzie, drewniany parkiet ♥ oraz wyjątkowe miejsce gdzie można spróbować zacnych zawierciańskich złotych trunków z czego słynie Karczma u Stacha to z pewnością przepis na dobre rozpoczęcie wspólnego świętowania naszych urodzin :)Ponadto dla tych którzy zgłodnieją kuchnia będzie serwować pyszne dania kuchni polskiej :) 20:30 - Start imprezy 21:00 - Taster Rueda Swingowa 1:00 - Zakończenie Imprezy W piątek 14 czerwca zapraszamy na potańcówkę! Wstęp wolny!
Potańcówka na Fontannie 24.05.2019
Zapraszamy wszystkich na retro potańcówkę! Sezon letni otwarty! Tańczymy na fontannie! :) Pragniemy przenieść Was w klimat lat 20' oraz zarazić całe Zawiercie swingiem. Przyjdźcie koniecznie popatrzeć lub dołączyć do Nas! 19:00 - 20:00 Zapraszamy!
Potańcówka w Patelni Smaków Piątek 26 kwietnia
Zapraszamy na Potańcówkę. Tym razem zapraszamy do Ogrodzieńca do pięknych wnętrz Patelni Smaków. Kuchnia czynna będzie dla nas do 21:00, a jej specjałem jest pstrąg zatem przygotujcie się na ucztę nie tylko taneczną. Start: 20:30 Zapraszamy potańczyć i posłuchać wspaniałej muzyki lat 20'.
Zajęcia od podstaw Lindy Hop - Nowy Kurs 2019 !
Z ogromną przyjemnością Let's Rock Zawiercie zaprasza na zajęcia z tańca Lindy Hop. Do kogo kierowane są te zajęcia? Absolutnie do wszystkich którzy są pełnoletni lub swoją osiemnastkę obchodzą już po raz kolejny :)Zajęcia prowadzone będą od podstaw, więc nie jest wymagana żadne wcześniejsze doświadczenie taneczne.Spotykać będziemy się co wtorek o godzinie 19:00 - 20:15. Serdecznie zapraszamy aby wspólnie z Let’s Rock odkrywać zachwycający świat tańców swingowych.

newsletter