Lindy Hop to taniec towarzyski, który powstał w latach 20’- 40’ ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych, a obecnie na całym świecie przechodzi swój renesans. Tańczony jest do muzyki swingowej, choć można go również tańczyć do współczesnych utworów. Obecnie w prawie każdym większym mieście w Polsce prężnie rozwija się środowisko „lindyhopowe”, a od września 2014 roku również Zawiercie dołączyło do tego grona. Lindy Hop nie wyznacza granic ani wiekowych ani fizycznych, ponieważ rytmiki na których bazuje (groove walk, single step, triple step) gwarantują dopasowanie tempa do każdej muzyki. Partnerzy w tym tańcu maja świetne połączenie, dzięki którym jedynie ich wyobraźnia wyznacza granice wspólnego ruchu.Rock & Roll to dynamiczny taniec lat 50’-60’ ubiegłego wieku powstały w Stanach Zjednoczonych. Tańczony jest do piosenek tworzonych miedzy innymi przez takie gwiazdy jak Elvis Presley, Bill Haley czy Jerry Lee Lewis. To taniec pełen szybkich obrotów, zwariowanych przejść oraz figur akrobatycznych. Był przejawem buntu amerykańskiej młodzieży.Zajęcia od podstaw Lindy Hop - Nowy Kurs 2020 !
Z ogromną przyjemnością Let's Rock Zawiercie zaprasza na zajęcia z tańca Lindy Hop. Do kogo kierowane są te zajęcia? Absolutnie do wszystkich którzy są pełnoletni lub swoją osiemnastkę obchodzą już po raz kolejny :) Zajęcia prowadzone będą od podstaw, więc nie jest wymagana żadne wcześniejsze doświadczenie taneczne. Spotykać będziemy się co wtorek o godzinie 19:00 - 20:15. Serdecznie zapraszamy aby wspólnie z Let’s Rock odkrywać zachwycający świat tańców swingowych.
Potańcówka w Venezii
Zapraszamy na potańcówkę. Klimatyczne wnętrze Venezia Pizzeria & Trattoria to wyjątkowe miejsce nie tylko aby zjeść prawdziwą włoską pizze ale również aby dzięki gościnności właścicieli również posłuchać Jazzu Tradycyjnego i potańczyć w stylu lat 20' 20:30 - Start potańcówki 24:00 - Zakończenie Imprezy Wstęp wolny
Anielska Potańcówka- Piątek 18 Października
Zapraszamy na Potańcówkę :) Klimatyczne i przytulne wnętrze Piwnicy pod Aniołem to zdecydowanie dobre miejsce na na Jazz Tradycyjny i oczywiście naszą potańcówkę. Piątek 18 Października Start: 20:30 Zapraszamy potańczyć i posłuchać wspaniałej muzyki tal 20'.
Zajęcia od podstaw Lindy Hop - Nowy Kurs 17.09.2019
Z ogromną przyjemnością Let's Rock Zawiercie zaprasza na zajęcia z tańca Lindy Hop.Do kogo kierowane są te zajęcia? Absolutnie do wszystkich którzy są pełnoletni lub swoją osiemnastkę obchodzą już po raz kolejny :) Zajęcia prowadzone będą od podstaw, więc nie jest wymagana żadne wcześniejsze doświadczenie taneczne. Spotykać będziemy się co wtorek o godzinie 19:00 - 20:15.

newsletter