Lindy Hop to taniec towarzyski, który powstał w latach 20’- 40’ ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych, a obecnie na całym świecie przechodzi swój renesans. Tańczony jest do muzyki swingowej, choć można go również tańczyć do współczesnych utworów. Obecnie w prawie każdym większym mieście w Polsce prężnie rozwija się środowisko „lindyhopowe”, a od września 2014 roku również Zawiercie dołączyło do tego grona. Lindy Hop nie wyznacza granic ani wiekowych ani fizycznych, ponieważ rytmiki na których bazuje (groove walk, single step, triple step) gwarantują dopasowanie tempa do każdej muzyki. Partnerzy w tym tańcu maja świetne połączenie, dzięki którym jedynie ich wyobraźnia wyznacza granice wspólnego ruchu.Rock & Roll to dynamiczny taniec lat 50’-60’ ubiegłego wieku powstały w Stanach Zjednoczonych. Tańczony jest do piosenek tworzonych miedzy innymi przez takie gwiazdy jak Elvis Presley, Bill Haley czy Jerry Lee Lewis. To taniec pełen szybkich obrotów, zwariowanych przejść oraz figur akrobatycznych. Był przejawem buntu amerykańskiej młodzieży.Potańcówka u Stacha - Before Party 14.06.2019
Zapraszamy na potańcówkę rozpoczynającą Swingowe Rozpoczęcie Lata! Jazz tradycyjny, fascynujący ludzie, drewniany parkiet ♥ oraz wyjątkowe miejsce gdzie można spróbować zacnych zawierciańskich złotych trunków z czego słynie Karczma u Stacha to z pewnością przepis na dobre rozpoczęcie wspólnego świętowania naszych urodzin :)Ponadto dla tych którzy zgłodnieją kuchnia będzie serwować pyszne dania kuchni polskiej :) 20:30 - Start imprezy 21:00 - Taster Rueda Swingowa 1:00 - Zakończenie Imprezy W piątek 14 czerwca zapraszamy na potańcówkę! Wstęp wolny!
Potańcówka na Fontannie 24.05.2019
Zapraszamy wszystkich na retro potańcówkę! Sezon letni otwarty! Tańczymy na fontannie! :) Pragniemy przenieść Was w klimat lat 20' oraz zarazić całe Zawiercie swingiem. Przyjdźcie koniecznie popatrzeć lub dołączyć do Nas! 19:00 - 20:00 Zapraszamy!
Potańcówka w Patelni Smaków Piątek 26 kwietnia
Zapraszamy na Potańcówkę. Tym razem zapraszamy do Ogrodzieńca do pięknych wnętrz Patelni Smaków. Kuchnia czynna będzie dla nas do 21:00, a jej specjałem jest pstrąg zatem przygotujcie się na ucztę nie tylko taneczną. Start: 20:30 Zapraszamy potańczyć i posłuchać wspaniałej muzyki lat 20'.
Zajęcia od podstaw Lindy Hop - Nowy Kurs 2019 !
Z ogromną przyjemnością Let's Rock Zawiercie zaprasza na zajęcia z tańca Lindy Hop. Do kogo kierowane są te zajęcia? Absolutnie do wszystkich którzy są pełnoletni lub swoją osiemnastkę obchodzą już po raz kolejny :)Zajęcia prowadzone będą od podstaw, więc nie jest wymagana żadne wcześniejsze doświadczenie taneczne.Spotykać będziemy się co wtorek o godzinie 19:00 - 20:15. Serdecznie zapraszamy aby wspólnie z Let’s Rock odkrywać zachwycający świat tańców swingowych.

newsletter